Türk limanlarında ilk Bromma STS45E Yılport'da kullanılacak

Yıllık 150.000 TEU'luk depolama kapasitesiyle Gebze'de faaliyet gösteren Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri mevcut spreaderlarına bir yenisini ekleme kararı alarak, STS45E için sipariş verdi. Türkiyede bir ilk olacak olan STS45E'nin Türkiye'de gemiden karaya vinçlerde kullanılan ve tamamen elektrikle çalışan ilk spreader olması, 7,5 KW'lık maksimum güç tüketimiyle düşük enerji ihtiyacı, hidrolik sistemlere göre daha az bakım zamanı ve bakım kolaylığı gibi avantajları bulunuyor.

Türkiye limanlarında başka bir ilk olan Bromma SCS3 spreader iletişim sistemi de STS45E ile birlikte Yılport'ta kullanılmaya başlanacak. 2001 yılından bu yana geliştirilmekte olan SCS2 sisteminin yeni versiyonu olan SCS3 ile limanlar, spreader'la uzaktan iletişim imkanı, daha kolay problem tespiti, problem çözümleri için spesifik yönlendirmeler, daha basit elektrik bağlantıları, spreader ile ilgili dokumanlara spreader üzerinde ulaşılabilme ve birden fazla dilde kullanıma hazırlanmış bir dokunmatik ekran üzerinden süreçlerin yönetilmesi gibi avantajlara sahip olacaklar.

 


  Liman
   
  Demiryolu
   
  Genel Endüstri
   
  İnşaat
   
Yalco Dış Ticaret ve Mümessillik Ltd. Şti.     Başkent OSB, RTE Bul. 20, Malıköy 06909, Sincan, Ankara, Türkiye    +90 312 447 32 96    +90 312 447 32 99    yalco@yalco.com.tr
Web Tasarım: AdaNET