YALCOTalleres Alegria s.a.
demiryolu sektöründe faaliyet gösteren bir İspanyol firmasıdır. Uzmanlık alanları: 
   - Demiryolu ve Metro Makasları,
   - Ray Genleşme Contaları,
   - Katener ve değişik Demiryolu Bakım-Onarım araçları ile
   - Vagon Üretimidir.

ISO 9001:2000 ve ISO 14001 belgelerine sahip olan Talleres Alegria sektördeki tecrübelerinin ışığında müşteri isteklerine uygun olarak demiryolu parkuru malzemeleri, makas sistemleri ve komponentlerini tasarlayarak geliştirmektedir. En son teknolojinin kullanıldığı tesislerinde her türlü ahşap veya beton travers üzerinde komple makas yolları, demiryolu makası ve göbekleri, ray genleşme contaları (REJ), S geçiş yolları, ray bağlantı malzemeleri konularında müşterilerine tasarım geliştirme, proje, imalat ve satış sonrası hizmet sunmaktadır.
   
 
  

Talleres Alegria, alt firması Ferrovias Astur s.a. ile demiryolu katener hattının bakım ve muayenesinde kullanılan hidrolik platformlu araçların imalatı, bakım ve onarımı konusunda da hizmet vermektedir.

Müşteri isteklerine uygun olarak üretilen bu araçlar dizel motorlu veya müşteriye özel, ergonomik kabinli, vinç ve kule sistemi içerecek şekillerde imal edilebilmektedir. Halen bu araçlardan 1 adet TCDD İzmir Bölgesinde; 1 adet Bilecik'te (Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi kapsamında yüklenici firma OHL/Alarko tarafından TCDD'ye verilen); 1 adet Ankara'da (2014) ve 2 adet de Ankara-İstanbul hattında (2014) (Hızlı ve Konvansiyonel) olmak üzere toplam 5 araç çalışmaktadır.